شماره تماس: 02191004025
ایمیل: info [at] homais.com

ایمیل مارکتینگ چیست و چه مزایایی دارد

ایمیل مارکتینگ چیست

اگر بخواهیم بدانید که ایمیل مارکتینگ چیست باید بگوییم که ایمیل مارکتینگ به معنای استفاده از ایمیل برای تبلیغ محصولات و خدمات یک کسب و کار است؛ می تواند مشتریان موجود در لیست ایمیل شما را از محصولات جدید، تخفیف ها و سایر خدمات آگاه کند. ایمیل مارکتینگ می تواند محصولات شما را به شکل زیرکانه و ظریف تری به فروش برساند، مخاطب را با ارزش و تفاوت برند شما با سایرین آگاه نماید و آن ها را درگیر خرید کند.

وقتی می خواهید کسب و کار خود را رشد دهید یا محصولات خود را به فروش برسانید، ایمیل مارکتینگ یکی از محبوب ترین و موثرترین ابزارهای موجود در بازار است. در این مقاله می بینیم که مفهوم ایمیل مارکتینگ چیست و درمورد چگونگی بهبود کسب و کار شما و ایمیل مارکتینگ صحبت خواهیم کرد و به نکاتی کلیدی درمورد شروع یک ایمیل مارکتینگ موفق اشاره خواهیم کرد.

ایمیل مارکتینگ چیستایمیل مارکتینگ چیست


ایمیل مارکتینگ نوعی بازاریابی مستقیم است که از ایمیل برای تبلیغ محصولات یا خدمات کسب و کار شما استفاده می کند. این قابلیت به شما در آگاه کردن مشتریانتان از جدیدترین خدمات و پیشنهادات کمک می کند.همچنین می تواند نقشی کلیدی در به یاد ماندن نام تجاری کسب و کار شما و درگیر کردن مداوم مشتریان و حفظ آن ها تا خرید بعدیشان ایفا کند.

تاریخچه ایمیل 


اولین ایمیل در سال 1971 توسط مهندس کامپیوتر به نام ری تاملینسون ارسال شد. پیامی که وی ارسال کرد فقط یک رشته از اعداد و حروف بود ، اما این حرکت آغاز دوره ای جدید ارتباطات بود. تاملینسون همچنین شخصی بود که استفاده از نماد "@" را در آدرس های ایمیل وارد کرد.

در سال 1978 میلادی ، یک مدیر بازاریابی در Digital Equipment Corp به نام Gary Thuerk از این روش جدید ارتباطی استفاده کرد تا اولین ایمیل تجاری را ارسال کند و مردم را از اطلاعات و ویژگی های محصول جدید مطلع کند. لیست ایمیل او تنها 400 آدرس داشت اما تنها ارسال همین چهارصد ایمیل، چیزی حدود 13 میلیون دلار فروش به ارمغان آورد.

در دهه 90 میلادی اینترنت به صورت تجاری مورد استفاده عموم قرار گرفت. نحوه ارتباط مردم با یکدیگر شروع به تغییر چشمگیری کرد و بازاریاب ها دریافتند که ایمیل مارکتینگ می تواند راهی موثر برای تبلیغات باشد.

ظهور ایمیل مارکتینگ همچنین باعث مطرح شدن نیاز به بروز رسانی و تالیف قوانین جدید نظارتی گردید. به عنوان مثال در قانون داده های انگلستان، به لزوم تعبیه گزینه ی انصراف برای ایمیل های بازاریابی خاطر نشان شده است.

 

مزایای ایمیل مارکتینگ چیست


خیلی زود ایمیل مارکتینگ تبدیل به یکی از محبوب ترین و موثر ترین روش ها در بازاریابی شد چراکه کاربر را مجبور به انجام عملی می کرد؛ یک ایمیل تا زمانی که خوانده، حذف یا بایگانی شود، در صندوق دریافت شما خواهد ماند. همچنین ایمیل یکی از مقرون به صرفه ترین روش های بازاریابی برای کسب و کار هاست؛ مطالعه ای که در سال 2015 توسط انجمن بازاریابی مستقیم (DMA) مستقر در انگلستان انجام شد نشان داد به ازای هر 1 دلار هزینه برای ایمیل مارکتینگ، بازده متوسط ​​حدود 38 دلار خواهد بود.

حالا که متوجه شدید که ایمیل مارکتینگ چیست باید بدانید که ایمیل مارکتینگ می تواند به شما کمک کند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و همچنین وبلاگ، رسانه های اجتماعی یا هرجای دیگری که دوست دارید افراد از آن بازدید کنند را در معرض نمایش و بازدید قرار دهید. حتی می توانید ایمیل های خود را تقسیم بندی کنید و کاربران را با استفاده از اطلاعات و آمارهای جمعیتی هدف قرار دهید وتنها پیام هایی را که می خواهند بیشتر ببینند برای آنها ارسال کنید.

ایمیل مارکتینگ چیست نکاتی برای ایجاد لیست ایمیل مارکتینگ


اما چگونه می توان لیستی از مخاطبان را برای شروع ایمیل مارکتینگ ایجاد کرد؟ چند روش وجود دارد و همه آنها بر پایه ی رفتار درست با مشتریان است.

لیست های ایمیل را خریداری نکنید. بسیاری از شرکت های ایمیل مارکتینگ در مورد آدرسهای ایمیل خط مشی سختگیرانه و مبتنی بر اجازه دارند ، این بدان معنا است که ارسال به لیستهای خریداری شده ممنوع می باشد. در عوض از روش های تشویقی و ترغیبی استفاده کنید برای مثال می توانید تخفیف ویژه ای برای اولین سفارش خرید از طریق ایمیل در نظر بگیرید و یا ارسال آن را رایگان کنید حتی می توانید برای کسایی که به لیست شما ملحق می شوند فرصتی برای برنده شدن جایزه در نظر بگیرید.

از مقررات ملی (و بین المللی) ایمیل مارکتینگ مطلع باشید. اطمینان حاصل کنید که از قوانین قابل اجرا در منطقه خود پیروی می کنید. این مقررات هم براساس موقعیت مکانی شما و هم موقعیت مشترکین شما تنظیم می شوند و این مسئولیت شماست که بدانید چه قوانینی شامل شما می شود.

برای مکالمه با مشتریان خود از ایمیل استفاده کنید. ایمیل مارکتینگ یک ابزار بازاریابی عالی است ، اما می تواند از راه های دیگری نیز به کسب و کار شما کمک کند. در نظر داشته باشید که گاهاً از محتوای منظم بازاریابی خود فاصله بگیرید از مشتریان خود قدردانی کنید، این نه تنها به مشتریان شما فرصتی می دهد تا بازخوردهای ارزشمندی به شما ارائه دهند بلکه به آنها این امکان را می دهد تا بینش و شناخت بیشتری در مورد شخص پشتیبان کسب و کار پیدا کنند.

فقط درصورت نیاز ایمیل ارسال کنید. هنگامی که شخصی با آدرس ایمیل خود به شما اعتماد کرد ، از این اعتماد سوء استفاده نکنید. سیلی از ایمیل در صندوق ورودی مخاطبان باعث می شود علاقه آنها از بین برود و یا اشتراکشان را به طور کامل لغو کنند. تمرکز خود را بر ارسال پیام های مرتبط و جذاب در مورد مواردی که دوست دارند، بگذارید تا به مدت طولانی مخاطبان خود را حفظ کنید.

مطالب مرتبط

نکاتی در مورد بک اند و مهارت های یک توسعه دهنده
نکاتی در مورد بک اند و مهارت های یک توسعه دهنده

بک اند Backend اصطلاحی است که برای فعالیت های پشت صحنه که هنگام انجام هر عملی در یک سایت اتفاق می افتد استفاده می شود

نکاتی برای تهیه ی چک لیست طراحی سایت
نکاتی برای تهیه ی چک لیست طراحی سایت

اگر به عنوان یک طراح سایت ایده آلیست مدام اتود می زنید و بر اساس چک لیست طراحی انجام می دهید این مطلب می تواند برای شما مفید باشد تا انسجام بیشتری به روند کار خود بدهید.

12 نکته در مورد فواید سئو برای سایت
12 نکته در مورد فواید سئو برای سایت

در مورد تاثیرگذاری سئو بر پیشرفت کسب و کار آنلاین خود شکی وجود ندارد. این نکات را در مورد فواید سئو مطالعه کنید.